Nejnovější recenze ze sekce Cepíny

• Příjemná cena
  • Dobře se drží
  • Hrot se vyviklá
  • Špatný servis dovozce
  • Plastové zarážky v opěrce rukojeti

Tento cepín je velmi rozporuplný. Na jedné straně je dokonale vyvážený - jak pro lezení ledů, tak pro těžký drytool. Na straně druhé má několik závažných chyb, kvůli kterým bych zvažoval koupi jiného cepínu pro extrémní lezení ledů a mixů.

Díky dobré ergonomii se cepín dobře drží, je relativně lehký a proto se nezdá být těžký. Vyhovuje např. i holkám.

Hrot je perfektní do ledu - není potřeba ho dále upravovat, jen občas nabrousit. V mixech a drytoolu hrot ralativně rychle odchází. Proti hrotům Black Diamond určitě tak 2x rychleji. Co se mi na hrotu nelíbí je to, že se velmi rychle - už po několika víkendech na ledech vyviklá (v hlavě cepínu) a nejde utáhnout. Stalo se mi to u dvou párů Nomicu. Jedny jsem úspěšně reklamoval, u druhých (stejná závada) mi už reklamaci neuznali) Vyklání hrotu se projevuje nepříjemně při zasekávání, ale hlavně při drytoolu, kdy je potřeba hrot pověsit na malou římsu. Bez varování se o několik mm propadne dolů, což je hodně nepříjemné.

Další problém jsem měl se spodní opěrkou na rukojeti. Ta je dobře tvarovaná, ale je celá z plastu. Z ,,topůrka,, vybíhají kovové zoubky, které pak zapadají do plastových drážek na opěrce. Kovové zoubky jednoduše plast vymelou a opěrka se začne hýbat. Při lezení se pak může stát, že se chcete o opěrku opřít a ta se protočí dolů. Opěrky se dají dokopit nové, ale kdo by si je chtěl po každé sezóně kupovat.

Závěrem - Nomic je dobrý cepín do ledů a do mixů, bohužel s malou životností. Tím, že se dají lehce koupit náhradní díly (hroty i opěrka) dá se při poruše lehce opravit, ale leze to do peněz.

Ještě dodám, že cepíny Nomic používáme opravdu hodně. V rámci Horolezecké školy RockJoy to bude určitě 30 dní přes zimní sezonu.

Petzl Summit

Petzl Summit

Anonym Anonym

Přidáno: 6. dubna 2010

• zakřivená odlehčená rukojeť s gumovým pláštěm
  • tvrdá odolná ocelová hlava
  • je lehký

Řekla bych že je to takový univerzální cepín, vhodný pro skialpinismus, vysokohorskou turistiku i klasický alpinismus. Má kovanou, kvalitní hlavu a odlehčenou rukojeť která je pogumovaná. Hlava je tvrdá, ocelová, dostatečně odolná. Odlehčenou rukojeť si chválím, neboť každé kilo navíc v batohu se na horách pěkně pronese. Pogumování je perfektní, cepín mi v ruce neklouže a nestudí mě. Můžu ho klidně brát do rukou bez rukavic. Zakřivená rukojeť zajišťuje potřebnou světlost při lezení v ledu, a rovnější spodní část usnadňuje použití ve sněhu.
Špička hrotu je tenká (3,5 mm), aby snáze pronikala do ledu ale uprostřed se rozšiřuje na 8 mm čehož využívám pro použití ve sněhu. Výrobce ho dodává ve třech délkách, ale musím říct že to nijak extra neovlivnilo jeho hmotnost, váží kolem 500 gramů. Což je prostě super, už jsem ho doporučila několika známým a jsou spokojeni! Akorát poutko nebývá součástí cepínu, musíte si ho dokoupit.

Petzl Quark

Petzl Quark

Anonym Anonym

Přidáno: 6. dubna 2010

• pro lezení v mixech a strmých žlabech
  • vyšší cena ale za tu kvalitu se to vyplatí

Výborný cepín pro solidní zaseknutí s pevným úchopem. Dají se s ním slézat i vodopády, zaledněné cesty a mixy nejvyšší obtížnosti. Petzl hodnotím jako velice kvalitní a solidní firmu, na cepín jsem dostala tříletou záruku. A za tu dobu co jsem ho používala na něm ani nejsou známky nějakého opotřebení. Prostě kvalita, výrobek par excellence. Do ruky mi padne jako ulitý.

Zobrazuji 61 - 63 ze 63 recenzí 1 2 3 [ 4 ]